fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kosova sot zvhillon miqësoren me San Marinon

Publikuar

Kombëtarja e Kosovës në futboll do ta zhvillojë sot ndeshjen miqësore me San Marinon.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kombëtarja e drejtuar nga trajneri Bernard Challandes do të testohet edhe për sa i përket disa ndryshimeve në listën e lojtarëve të ftuar nga tekniku zviceran, raporton Rtklive.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 18:00 dhe transmetohet drejtpërdrejtë në Radio Televizionin e Kosovës (RTK).

Para ndeshjes, në një konferencë për media trajneri Challandes deklaroi se kjo ndeshje është shumë e rëndësishme dhe se pret rezultat pozitiv nga të përzgjedhurit e tij duke mos e nënvlerësuar kundërshtarin./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021