fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kosnett uron kosovarët, thotë së partneriteti SHBA-Kosovë mbetet i palëkundur

Publikuar

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, duke thënë së partneriteti SHBA-Kosovë mbetet i palëkundur, ka përgëzuar popullin e Kosovës për Ditën e Pavarësisë

Kosnett në një cicërim në Twitter ka thënë së SHBA, do të jenë pranë njerëzve në Kosovë.

“Ndërsa festojmë Ditën e Pavarësisë së Kosovës, partneriteti SHBA-Kosovë mbetet i palëkundur. Ne jemi pranë njerëzve të Kosovës ndërsa ju punoni për të ndërtuar një shtëpi të drejtë, paqësore dhe të begatë për të gjithë qytetarët e Kosovës”, ka shkruar në Twitter, Kosnett. /Tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021