fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kosnett: Kosovarët kanë demonstruar përkushtim ndaj demokracisë

Publikuar

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett duke përgëzuar kosovarët për organizimin e zgjedhjeve, ka thënë së kosovarët kanë demonstruar përkushtim ndaj demokracisë dhe një vizion për të ardhmen

“Urime qytetarëve të Kosovës, të cilët kanë demonstruar përkushtim ndaj demokracisë dhe një vizion për të ardhmen. Amerika qëndron me Kosovën dhe ne shpresojmë të punojmë me qeverinë e re, sapo të formohet, në qëllimet e përbashkëta të paqes, drejtësisë dhe prosperitetit”, ka shkruar Kosnett në Twitter.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021