fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kontrabandë më viça

Publikuar

Policia e Kosovës ka raportuar se ka arritur të kap një shtetas të Shqipërisë , i cili përmes pikës së vjetër kufitar në Vermicë, ka tentuar të kontrabandoj kafshë, përkatësisht viça.

Sic raporton Policia, të njëjtit i janë konfiskuar viçat dhe automjeti me të cilin i transportonte, në ndërkohë pas intervistimit të prokurorit personi është liruar në procedurë të rregullt.

“Është ndaluar automjeti me targa të Shqipërisë me drejtues të dyshuarin mashkull shtetas i Shqipërisë dhe gjatë kontrollimit në automjet kishte pasur te ngarkuar gjashtë (6) viça (kafshë) për të cilët nuk posedonte asnjë dokument. Në konsultim me prokurorin automjeti me kafshët është sekuestruar dhe është iniciuar rasti, ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë./tg/

 

 

 

Vazhdo më shumë