fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Komiteti s’merr vendim – mbesin masat e njejta

Publikuar

Komiteti anti-COVID 19 nuk ka marr vendim në lidhje me masa të reja apo për mbylljen e shkollave siç ishte kërkuar.

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj në fund të takimit ka folur edhe për vaksinat duke thënë se sasia e vaksinave për Kosovën sipas programit të COVAX-it ka nisur prodhimin gjatë muajit mars.

Zemaj ka thënë se komunikimi është i rregullt me partnerët ndërkombëtar për sigurimin sa më shpejtë të vaksinës.

“Angazhimi për marrjen e vaksinës është angazhim ditor, ka vështirësi në furnizimin me vaksina. Të gjitha premtimet që kemi pasur nga prodhuesit jemi duke u negociuar, është ne procedurë. Ajo që është në Covax sasia për Kosovën ka nisur prodhimin gjatë marsit. Kemi përgatitjet gjithçka është konform standardeve e rregullave. Nuk ka adresë ndërkombëtare dhe të partnerëve sepse komunikimi është i rregullt me shtetet mike të BE-së, KE-në, SHBA-në, Japoninë

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021