fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

KFOR, koordinon veprimet me ambasadorët e Quint-it

Publikuar

Komandanti i KFOR-it, gjeneral majori Franco Federici dhe komandanti i Komandës Rajonale Perëndimore, koloneli Francesco Maioriello mirëpritën sot në një vizitë ambasadorët e QUINT-t, Francë, Gjermani, Britani e Madhe, Itali, Shtetet e Bashkuara në Kosovë dhe një përfaqësues special nga Bashkimi Evropian.

Pas një përmbledhjeje të situatës së fundit të sigurisë në sektor dhe aktiviteteve të Komandës Rajonale Perëndimore, ambasadorët u ftuan të shqyrtojnë një pajisje dhe ekran të aftësive duke përfshirë një stërvitje të Kontrollit të Turmës së Turmës.

KFOR-i është një operacion ushtarak dhe vendet e QUINT-it sigurojnë që mjedisi i sigurt dhe i sigurt me lirinë e lëvizjes për të gjitha komunitetet në Kosovë të mbështetet nga niveli politik, thuhet në një njoftim të KFOR-it në Facebook./tipografi/

Vazhdo më shumë