fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Këta janë kandidatët më të votuar të LDK-së në Istog

Publikuar

Fituesi i zgjedhjeve të djeshme në Kosovë tashmë dihet.

Por, ende nuk janë bërë publike se kush ka arritur të siguroj votat e nevojshme për t’u bërë deputetë në legjislaturën e ardhshme.

Albanian Times ka arritur të siguroj se nga sa vota kanë marr kandidatët e LDK-së në komunën e Istogut.

Tre kandidatët më të votuar të LDK-së në Istog janë Ilir Ferati, Shkëmb Manaj dhe Besart Dreshaj.

Manaj ka marr 2819 vota, Ferati 2908, kurse Dreshaj 2131.

Violetë Osaj me numër 81 ka arritur të marr 858 vota, duke qenë ndër kandidatët më të votuar të LDK-së në komunën e Istogut.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021