fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Katër të vdekur dhe 227 raste me koronavirus

Raste aktive vazhdojnë të jenë 10.486

Publikuar

Më 25 prill, Kosova regjistroi katër viktima nga koronavirusi. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike po ashtu njoftoi se janë shënuar edhe 227 raste të reja me sëmundjen, COVID-19.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 1 rast (73 vjeç), Rahovec 1 rast (60 vjeç), Shtime 1 rast (72 vjeç), Viti 1 rast (80 vjeç)”, thuhet në njoftim.

Rastet e reja me COVID-19 dalin pas testimit të 3.010 mostrave, tha IKSHPK-ja.

Në 24 orët e fundit, sëmundjen COVID-19 e kanë mposhtur 615 pacientë.

Që prej 13 marsit, 2020, deri më 25 prill, 2021, Kosova ka regjistruar 104.042 raste me COVID-19, 2.129 viktima dhe 91.427 të shëruar.

Raste aktive vazhdojnë të jenë 10.486.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021