fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kastrati: Citimi i satirës se Konicës nuk ka pasur për qellim ta ofendoj askënd

As qe me ka shku mendja te Vjosa Osmani, as Adelina Grainca , as per asnje te person te gjalle ne kete bote. …

Publikuar

Ardian Kastrati, ish analist dhe tash deputet i Partisë Demokratike të Kosovës ka reaguar pas sic ka thënë ai gozhdimit që i është bërë nga disa analistë dhe portale, duke thënë së në postimin e tij ku citon një satirë të Konicës, nuk ka pasur për qellim të ofendoj askënd.

“As qe me ka shku mendja te Vjosa Osmani, as Adelina Grainca , as per asnje te person te gjalle ne kete bote. …siç paskan aluduar disa. Askush nuk duhet te ndihet i ofenduar sepse postimi ska pas adrese politike e aq me pak seksiste. Me ngadal mos beni turr! Per ceshtje politike kur dua te reagoj i permendi me emer e mbiemer, qysh i kam permend gjithë”, ka shkruar ai.

Postimi i plotw i Kastratit:

Postimit qe kam bere ku e citoj Faik Konicen iu paska dhane drejtim i gabuar! Sa e qela fcb po e shoh qe me paskan gozhdu do analista e portale. Une as qe kam qene tu e pa seancen per zgjedhjen e presidentit kur e kam shkru ate postim. As qe me ka shku mendja te Vjosa Osmani, as Adelina Grainca , as per asnje te person te gjalle ne kete bote. …siç paskan aluduar disa. Askush nuk duhet te ndihet i ofenduar sepse postimi ska pas adrese politike e aq me pak seksiste. Me ngadal mos beni turr! Per ceshtje politike kur dua te reagoj i permendi me emer e mbiemer, qysh i kam permend gjithe!
Tani hapni syte ju qe paskeni marre turr dhe lexojeni shkrimin e Faik Konices me poshte, nga i cili kam nxjerre ate tekst fjale per fjale i cili ska te bej me politiken aktuale, por thjeshte eshte reference ne satiren e Konices.
A ma gjen dikush ne postimin tim qe kam permend Vjosa Osmanin apo kedo tjeter ?
Ja me poshte linku tekstit te Faik Konices:
https://ëëë.radiandradi.com/abdullahu-yne-cbehet-satire…/Naten e mire!

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook