fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kapet një kamion me marihuanë

Publikuar

Polica, njesiti i antidrogës ka realizuar në aksion, ku ka arritur të gjej dhe konfiskoj një sasi të konsiderueshme te substancave norkotike.

Aksioni u realizua  në vendkalimin kufitar (VK) në Bogorodicë. Sipas të dhënave që MPB-ja i kumtoi për MIA-n, është konfiskuar një kamion i mbushur me marihuanë.

Ndërkaq, Televizioni Sitel raporton se bëhet fjalë për një sasi prej 500 kg marihuanë.

Si për këtë rast, edhe për tjetrin që u realizua në Gjevgjeli nga MPB-ja kanë deklaruar se detaje do të kumtojnë gjatë ditës së nesërme./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021