fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Kampion bote në vitin 2014, mbrojtësi njofton tërheqjen nga futbolli

Publikuar

Erik Durm, kampion bote me Gjermaninë në vitin 2014 ka njoftuar tërheqjen nga futbolli në moshën 31-vjeçare.

Ish-lojtari i Eintracht Frankfurt, Huddersfield dhe Borussia Dortmund, ka bërë të ditur këtë lajm nëpërmjet rrjeteve sociale, teksa në dy sezonet e fundit ishte pjesë e Kaiserslautern në Bundesliga 2.

Lexo edhe: 

Në vitin 2014, Durm luajti 7 ndeshje dhe më pas nuk u grumbullua kurrë, por ishte pjesë e përfaqësueses në Brazil 2014, ndërsa me Dortmund fitoi Kupën e Gjermanisë dhe dy herë Superkupën, teksa me Frankfurt fitoi Europa League-n.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook