fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kadri Veseli arrin në Kosovë

Veseli edhe muaj më parë kishte ardhur në Kosovë për arsye familjare, pasi humbi edhe babanë pak kohë më parë.

Publikuar

Ish-kryetari i PDK-së, Kadri Veseli tashmë ka arritur në shtëpinë e tij në Mitrovicë. Para shtëpisë janë parë bashkëshortja e Veselit, Violeta Veseli dhe fëmijët.

Veseli është kapur nga kamerat duke zbritur nga vetura. Veseli edhe muaj më parë kishte ardhur në Kosovë për arsye familjare, pasi humbi edhe babanë pak kohë më parë.

Veseli së bashku me ish-presidentin Hashim Thaçi, ish-krye kuvendarin Jakup Krasniqi e ish-deputetin Rexhep Selimi janë pjesë e një aktakuze të përbashkët për krime lufte e po gjykohen në Hagë nga Gjykata Speciale. /Telegrafi/

Vazhdo më shumë