fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ka vdekur profesor Zejnullah Gruda

Publikuar

Profesori Zejnulllah Gruda, ka ndërruar jetë të dielen.

Lajmin për vdekjen e profesor Grudes, e ka konfirmuar kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxherri, përmes një postimi në Facebook.

Ai ka shkruar se profesor Gruda ishte njëri ndër profesorët pejan më të shquar dhe themelues të universitetit i cili ka dhënë kontribut të madh për botën akademike.

Postimi i plotë Muhaxherit:

Prehu në paqe profesor i dashur, Zejnullah Gruda. Ishte njëri ndër profesorët pejan më të shquar dhe themelues të universitetit i cili ka dhënë kontribut të madh për botën akademike. Ngushëllimet i përcjell edhe tek të afërmit e tjerë, miqtë, kolegët dhe studentët e profesorit të ndjerë. I paharruar qoftë kujtimi për profesorin Gruda!

I juaji,

#GazMuhaxheri

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021