fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ka nisur numërimi i votave me postë

Publikuar

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka konfirmuar për Tipografin se të martën ka filluar procesi i numërimi të votave që kanë ardhur më postë

“Mbrëmë në mesnatë është përmbyllur numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta, ndërsa sot (e martë) kemi filluar me numërimin e votave që kanë ardhur përmes postës”, ka thënë Elezi.

Sipas tij janë 56 mijë e 610 zarfe me fletëvotime që duhet të numërohen në QNR

Sipas Elezi tashme jemi në fazën përfundimtare para së KQZ të shpall rezultatet meqë  sipas tij numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë e përmbyll procesin e numërimit të votave.

Elezi ka bërë të ditur se janë 45 tavolina aktive të numërimit në QNR, dhe po punojnë që sa më shpejtë të përfundoj numërimi i votave me postë.

“Me shpalljen e rezultateve përfundimtare nga KQZ nuk përfundon procesi zgjedhor, pasi që subjektet politike dhe kandidatët kanë të drejtë të paraqesin ankesat e tyre në PZAP për rezultatin e shpallur nga KQZ”, ka përfunduar Elezi. /tg/

 

 

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021