fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ka ndërruar jetë gruaja e Adem Demacit

Publikuar

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e kësaj së shtune Xhemajlije Hoxha Demaçi, ish bashkëshortja e ish veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçi.

Xhemajlije Hoxha Demaçi ka vdekur në moshën 79 vjeçare.

Njoftimin për vdekjen e znj. Demaci e ka bërë publik, djali i tyre, Shqiptar Demaci,në një postim në faqen e tij në Facebook.

Tashmë drejt familjes Demaçi – të birit Shqiptarit dhe të bijës Abetares kanë nisur të shkojnë ngushëllimet e para për vdekjen e së ëmës së tyre.

 

Vazhdo më shumë