fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

“Jep asist dhe është në vendin e duhur”, ja nota e Asllanit për ndeshjen ndaj Fiorentinës

Publikuar

Interi ia doli të fitojë me rezultatin minimal 0-1 ndaj Fiorentinës dhe të ngjitet në krye të renditjes, teksa në përballjen e “Artemio Franchit” vëmendja ishte padyshim edhe te mesfushori kuqezi, Kristjan Asllani.

Në mungesë të turkut Calhanoglu, pritej me shumë interes të shihej performanca e shqiptarit si titullar, teksa Asllani nuk zhgënjeu aspak, duke regjistruar edhe asistin e parë sezonal, pasi me krosimin nga këndi, gjeti mirë Lautaron në zonë, i cili e dërgoi topin në rrjetë.

Sajti i specializuar “SofaScore” vlerësoi mesfushorin kuqezi me notën 7.3, e treta më e mirë te Interi, pas Lautaros që u vlerësua me notën 7.8 dhe portierit Sommer që mori notën 7.7.

Lexo edhe:

“Vëmendja ishte te ai, në mungesë të Calhanoglu dhe bëri mjaft mirë detyrën. Natyrisht që nuk është Calhanoglu, por nuk fshihet asnjëherë dhe është gjithmonë në vendin e duhur për të marrë topin nga shokët e skuadrës. Dikton kohët e daljes në sulm dhe provon edhe me topa të gjatë, por i duhet më shumë koordinim me pjesën tjetër të ekipit”, shkruhet në përshkrimin për mesfushorin kuqezi.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook