fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Janë rinumëruar 312 nga 552 vendvotime, kur pritet të përfundoj ky proces?

Publikuar

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë të premten për Tipografin së të shtunën pritet të përfundoj rinumërimi  i vendvotimeve që kanë qenë në proces të rinumërimit, duke njoftuar se deri të premten në mëngjes janë rinumëruar 312 nga 552 vendvotime.

Elezi ka thënë se me vendim të KQZ-së numri i përgjithshëm i vendvotimeve që i nënshtrohen rinumërimit është 564 apo rreth 24% e numrit të përgjithshëm të tyre, ndërkohë që ka paralajmëruar se gjatë ditë do të jepen me shumë detaje nga progresi i aktiviteteve që po zhvillohen në QNR./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021