fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Ish krerët e UCK-së, përvjetorit e fillimit të bombardimeve e presin në Hagë

Publikuar

Seanca e radhës ndaj ish presidentit Hashim Thaçi, dhe ish krerëve të UÇK-së, pritet të mbahet me 24 mars. Këtë e kanë bërë të ditur Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë.

Konferenca për ecurinë e çështjes së Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, do të mbahet në ora 11, ndërsa kjo datë korrespondon me përvjetorin e 22-të të nisjes së bombardimeve të NATO-së kundër Serbisë.

Seanca e kaluar ndaj ish-krerëve të UÇK’së ishte mbajtur me 16 shkurt.a

Në Hagë, aktualisht po mbahen ish presidenti Hashim Thaci, ish kryetarët e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe Kadri Veseli si dhe ish shefi i grupit parlamentar të LVV

 

Vazhdo më shumë