fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Interi kualifikohet në çerekfinalen e kupës se Italisë

Publikuar

Në çerekfinalen e kupës së Italisë, Inter ka mposhtur Milanin. Eriksen ishte ai që në minutën e 98 e dërgoj Interin në çerekfinale.

Zlatan Ibrahimoviç shënoi në minutën e 31, për të kaluar të tijtë në avantazh. Suedezi nuk ishte aspak i qetë gjatë sfidës, teksa s’mungoi edhe një konflikt fizik me Lukakun e Inter. Në minutën e 58-të Ibrahimoviç bën faullin e radhës dhe largohet me karton të kuq.

Nga ana tjetër Inter zgjohet dhe barazon shifrat me Lukakun nga pika e bardhë e penalltisë. Kur mendohej se do përfundonte i ‘rilinduri’ Eriksen shënon një supergol nga një goditje dënimi, teksa portieri nuk lëvizi fare.

Me të gjitha gjasat Inter i Conte në gjysmëfinale tashmë do të gjejë Juventusin që sfidon SPAL-in.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021