fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Hoxhaj takoi ambasadorin Rohde

Publikuar

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj, ka thënë të premten se PDK si parti udhëheqëse e opozitës do të angazhohet për mbrojtjen e demokracisë në vend dhe mbajtjen e premtimeve të qeverisë karshi qytetarëve.

Hoxhaj këto komenti i ka bërë pas takimit që ka pasur me ambasadorin gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, më të cilin ka diskutuar për aktualitetin politik në vend

“Sot kam takuar ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde me të cilin kam diskutuar për situatën politike në Kosovë pas zgjedhjeve. PDK në rolin e saj si parti udhëheqëse e opozitës do të angazhohet për mbrojtjen e demokracisë në vend dhe mbajtjen e premtimeve të qeverisë karshi qytetarëve”, ka thënë Hoxhaj.

Vazhdo më shumë