fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Hoxhaj, pranon rezultatin, thotë së s’bënë koalicion me VV-në

Publikuar

Enver Hoxhaj, kryetar në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, në një paraqitje para medieve ka thënë së PDK nuk do të bëjë koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje pasi sipas tij PDK nuk bënë kompromise me vlera të saja.

Hoxhaj ka thënë së procesi i sotëm zgjedhor tregoj që qytetarët e Kosovës kanë folur dhe vullneti i tyre politik duhet të respektohet.

“Rezultati e zë LVV në renditjen e parë ndërsa PDK-në pozitën e dytë, e kemi pranuar si të tillë. Dua ta uroj LVV për rezultatin e arritur dhe dua që t’i ftoj që të punojnë që ta forcojnë shtetin e Kosovës. PDK nuk do të jetë pjesë më LVV pasi jemi shumë larg me njëra tjetrën dhe nuk bëjmë kompromis me vlera tona”, ka thënë Hoxhaj, duke shtuar se PDK do të bëj përpjekje maksimale që të funksionoj në mënyrë të rregullt parlamenti. /Tipografi/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook