fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Hoxhaj: Fitorja e LVV ishte e madhe.

Publikuar

Ushturesi i detyrës së kryetari të PDK-së, Enver Hoxhaj ka komentuar rezultatin e partisë së tij në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Hoxhaj tha se një ndër arsyet pse PDK-ja shënoi rënie për 30 mijë vota në krahasim me zgjedhjet e vitit 2019, ishte se elektorati i tyre nuk doli të votojë për shkak të kushteve klimatike.

Hoxhaj në Pressing në T7 tha se humbja e PDK-së është e vogël në krahasim me humbjen e LDK-së e të AAK-së, duke theksuar se fitorja e Lëvizjes Vetëvendosje në këto zgjedhje ishte e madhe.

“Unë mendoj që një pjesë e elektoratit tonë nuk ka dalë të votojë atë ditë edhe per shkak të kushteve klimatike. Në krahasim me subjektet tjera publike ku LDK e AAK kanë rënie të mëdha, ne e kemi marrë mesazhin e qytetarëve, duhet t’i gjejme shkaqet jo pse kemi pasë 30 mije vota me pak, menoj që humbja e PDK-së është e vogël por fitorja e Vetëvendosjes është e madhe”, tha Hoxhaj./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021