fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Hoti për Rugovën: Respekt për atin themeltar të Republikës

Publikuar

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, për ndër të Ditës se Pavarësisë, ka bërë homazhe tek varri i ish Presidentit Ibrahim Rugova. Hoti më këtë rast ka thënë së pavarësia e Kosovës është projekti më i madh 30 vjeçar, nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë e këndej

Hoti ka thënë së qytetarët e Kosovës do t’i jenë përherë mirënjohës Presidentit  Rugova dhe atyre që kanë rënë për Pavarësinë e vendit.

“Respekt për atin themeltar të Republikës së Kosovës, Presidentin Ibrahim Rugova”.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021