fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Hoti: LDK krenare për veprimet e veta, nuk jemi si ata që i shlyejnë deklarat e veta

Publikuar

Kandidati i LDK-së, për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se LDK është krenare për veprimet e veta në këto 30 vitet e fundit, veprime këto që sipas tij kanë qenë gjithmonë në shërbim të krijimit dhe forcimit të shtetit të Kosovës.

“ LDK i përmend me krenari të gjitha veprimet e veta, ne nuk jemi si ata që me ekspertë i shlyejnë deklaratat se çka kanë thanë për këto 15 vite. LDK është këtu dhe do të mbetet për të ruajtura dhe për ta mbrojtur shtetin e Kosovës, projekt ky i nisur nga presidenti Rugova në vitet e 90-ta”, tha Hoti, gjatë tubimit elektoral në Mitrovicë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021