fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Haziri, zyrtarisht kandidat për kryetar të LDK-së

Publikuar

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari aktual i Gjilanit, Lutfi Haziri të mërkurën edhe zyrtarisht do të bëjë publikë kandidaturën e tij për kryetar të kësaj partie.

LDK i është futur procesit të zgjedhjes se kryetarit të ri, pasi që kryetari aktual Isa Mustafa ka paralajmëruar dorëheqjen, të cilën siç kanë thënë në LDK do ta paraqes para anëtarëve të Kuvendit të Përgjithshëm të LDK-së.

Njoftimin për paraqitjen e kandidaturë se Hazirit e ka dhënë dega e LDK në Gjilan, në të cilën Haziri është kryetar.

“Ju njoftojmë se Kryetari i Degës së LDK-së në Gjilan, z. Lutfi Haziri, nesër (10 mars) në ora 13:00, do ta shpallë zyrtarisht kandidaturën për Kryetar të LDK-së në nivel qendror”, thuhet në njoftim./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021