fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Haziri i kërkon Vjosës të kthehet në LDK

Publikuar

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri në një paraqitje para medieve ka thënë se ka ardhur koha që Vjosa Osmani të pajtohet dhe të kthehet përsëri në LDK.

“Kurrë nuk e kam parë jashtë LDK-së. Rënia e LDK-së ka ndodh në kohë të shkurtë dhe duhet me pa këtë periudhë kohore ku ka qenë problem. Ka ardhur koha me u pajtu edhe të kthehet në LDK dhe me dhënë kontribut”, ka thënë shkurt Haziri.

Ndryshe, Haziri ka zyrtarizuar kandidaturën e tij për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai me këtë rast tha se është krenar për 31 vjet të ecjes në rreshtin e madh të Rugovës./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021