fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Haxhiu nis shfuqizimin e vendimeve të paraardhësit të saj

Publikuar

Ministrja e drejtësisë, Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se ka shfuqizuar dy vendime që kishin të bënin anë pasur të bëjnë me dy emërime sic ka thënë ajo pa bazë ligjore në Shërbimin Korrektues të Kosovës dhe Shërbimin Sprovues të Kosovës.

Haxhiu shfuqizimin e këtyre vendimeve i ka bërë përmes një postimi në faqen e saj në Facebook, ku ka thënë së vendimet kundërligjshme brenda secilit institucion do të adresohen dhe shfuqizohen.

Postimi i plotë i Haxhiut:

Vendimet e kundërligjshme brenda secilit institucion do të adresohen dhe shfuqizohen. Sot, në kuadër të kompetencave të mia kushtetuese dhe ligjore, kam shfuqizuar dy vendime që kishin të bënin me dy emërime pa bazë ligjore në Shërbimin Korrektues të Kosovës dhe Shërbimin Sprovues të Kosovës.

Vendosja e rendit dhe ligjit në Qeverinë Kurti II, nuk ka alternativë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021