fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Haradinaj: Kosova ka nevojë për një partneritet të fortë me Amerikën

Publikuar

Kryetari i AAK-së , Ramush Haradinaj para simpatizantëve të tij ka deklaruar se më shumë se kurrë Kosova ka nevojë për një partneritet të fortë me Amerikën.

Haradinaj ka thënë se presidenti Biden është mik besnik i Kosovës dhe sic ka thënë ai pati nderin të ndërtoja një miqësi personale me të, bazuar në besim dhe respekt, shumë vite më parë.

“Si President nuk do të lejoj askënd ta dëmtojë këtë besim dhe miqësi, por do të forcojë edhe më tutje lidhjet me aleatët tanë për një Kosovë të fortë e të sigurt”, ka përfunduar Haradinaj.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021