fbpx
Lidhu me Ne!

Zgjedhjet 2021

Haradinaj e vazhdon fushatën në Vushtri dhe në Mitrovicë

Publikuar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vazhduar edhe enjten takime elektorale me përkrahesit dhe simpatizantët e AAK. Takime të ndara ka zhvilluar në Vushtrri dhe në Mitrovicë.

Haradinajn në Vushtrri ka theksuar se me mbështetësit e shumtë që ka kjo parti  në Vushtrri u pajtuan se vetëm të bashkuar mund të tejkalojmë krizën e të vazhdojmë përpara.

“Me të drejtë e theksoj se Aleanca është adresë e mbrojtjes së interesave kombëtare, balancimit të pushteteve, rrugëtimit drejt NATO-së, apo referendumit për bashkim me Shqipërinë”, ka theksuar Haradinaj në Vushtrri.

Ndërkohë në Mitrovicë, Haradinaj para simpatizantë të tij ka theksuar se nga Mitrovica e Isa Boletinit, ju garantoj, se nëse unë do të jem President i këtij vendi, Vuçiqi nuk do të mund as ta luftojë e as ta mund Kosovën.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021