fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Greqia me qëndrim të njëjtë ndaj Kosovës

Greqia është në mesin e pesë vendeve anëtare të BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën si shtet të pavarur

Publikuar

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias ka deklaruar se pozicioni i Greqisë mbi statusin e Kosovës nuk ka ndryshuar, si dhe se Athina mbështet Prishtinën dhe Beogradin.

Kryediplomati grek këto deklarata i bëri në një intervistë për gazetën “Real News”, përcjell Tanjug, kur u pyet në lidhje me mundësinë e njohjes së Kosovës nga Greqia, transmeton Klankosova.tv.

Greqia është në mesin e pesë vendeve anëtare të BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën si shtet të pavarur, shkruan Klan Kosova. Katërshja mosnjohëse është Qiproja, Rumania, Sllovakia dhe Spanja

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021