fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Grenell i ashpër me Kurtin, e quan majtist anti amerikan

Publikuar

Richard Grenel ka reaguar ashper ndaj Albin Kurtit, i cili ka thënë se do ta rishqyrtoj vendimin për vendosjen e ambasadës se Kosovës në Izrael.

Ish i deleguari i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, i ka konsideruar Kurtin majtist anti-amerikan.

Sipas Grenellit, Kurti gjithmonë ka qenë kundër Administratës dhe politikës së SHBA’së ndër vite, duke përmendur Bill Clintonin, Geroge Bushin, Barack Obamën dhe Donald Trumpin.

“Administrata Biden, duhet ta ndaloj atë”, ka përfunduar Grenell./tg/

Vazhdo më shumë