fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Goditet nga vetura një këmbësor në Prishtinë

I njëjti është dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor dhe se hetuesit e njësitit të trafikut rajonal  po merren me rastin

Publikuar

Një këmbësor është goditur sot nga vetura në rrugën “UÇK” në Prishtinë. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili tha se këmbësori ka pësuar lëndime trupore.

“Sot në pra 09:00, në rrugën “UÇK” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident rrugor, në mes të një automjeti dhe një këmbësori. Si pasojë e aksidentit këmbësori ka pësuar lëndime trupore”, u shpreh ai.

Tutje, Borovci sqaroi se i njëjti është dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor dhe se hetuesit e njësitit të trafikut rajonal  po merren me rastin.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021