fbpx
Lidhu me Ne!

Rajon

Gjuriq: Vuçiq s’lejon që Serbia të shkelet

Vuçiq ndezi dritën, ai paraqiti faktet (të cilat tregojnë) një qasje selektive ndaj të dënuarve. Vuçiq nuk lejon që Serbia të shkelet

Publikuar

Ambasadori serb në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriq ka thënë se në fjalimin e tij në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq sipas tij paraqiti faktet që tregojnë qasjen selektive të Tribunalit të Hagës për Krimet e Luftës.

“Vuçiq ndezi dritën, ai paraqiti faktet (të cilat tregojnë) një qasje selektive ndaj të dënuarve. Vuçiq nuk lejon që Serbia të shkelet”, tha ai në një intervistë për TV Prva, transmeton Klankosova.tv.

Gjuriq shtoi se Serbia nuk dëshiron të jetojë në vitet ’90.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021