fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Gjergjaj e AAK, akuzon partinë e saj për manipulim me vota

Publikuar

Florentina Gjergjaj, kandidate për deputete nga radhet e AAK, ka dyshime se iu ndryshuan votat në QNR nga bashkëpartiaket e saj.

Ajo, mandatin e deputetes së Meliza Haradinajt po e konteston meqë sipas saj, Haradinajt iu shtuan votat në masë të madhe kur u numëruan ato me kusht dhe me postë.

Gjergjaj po thotë se Haradinajt iu shtuan 709 vota nga 3000 sa mori AAK në QNR nga procesi i numërimit.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021