fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Gervalla, Ministre e Jashtme – Peci, Minister i Bujqësisë

Publikuar

Lista Vjosa në qeverinë e re të Kosovës do t’i ketë tri pozita të lartë. Haxhi Avdyli, deputet i Listës Vjosa ka thënë për RTK, se ata do ta kenë një zëvendëskryeministër, ministrin e Bujqësisë dhe ministrin e Punëve të Jashtme.

Ministre e Punëve të Jashtme dhe zv/kryeministri do të jetë Donika Gërvalla, kurse ministër i Bujqësisë, Faton Peci./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021