fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Gent Cakaj kërkon me urgjencë sigurim të plazmës së gjakut për babain

Publikuar

Babai i ish-ministrit të Shqipërisë për Punë të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, është në gjendje të rëndë shëndetësore si pasojë e COVID-19, ndaj po kërkohet me urgjencë sigurimi i plazmës së gjakut për grupin A pozitiv.

Këtë e ka bërë të ditur vet Gent Cakaj, përmes një postimi në Facebook, ku thotë se ndihmuesit e mundshëm të lajmërohen në Qendrën e Transfuzionit të Gjakut në QKUK në emër të babait të tij Shkëlzen Cakaj, njofton Klan Kosova.

”Të nderuar miq,

I shtrenguar nga beteja me COVID-19, detyrohem të ju kërkojë ndihmë personale për të siguruar me urgjencë plazmë të gjakut për grupin A pozitiv, për babain tim, Shkelzen Cakaj.

Gjaku duhet të përmban mbi 50 antitrupa!

Ndihmuesit e mundshëm duhet të lajmërohen sa më parë në Qendrën e Transfuzionit të Gjakut në QKUK, në emër të babait tim, Shkelzen Cakaj.

Po ashtu, të gjithë ata që kanë mundësi mund të na kontaktojnë drejtëpërdrejtë edhe në këtë numër telefoni: +38345101998!

Ju falemnderoj përultësisht dhe Zoti ju bekoftë!

Sinqerisht,

Genti”.

Vazhdo më shumë