fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Gary Neville: “Trungu i pemës është hequr, ti heqim edhe rrënjët”

Gary Neville kërkon lëvizje tjera pas dorëheqjes së Ed Woodward.

Publikuar

Gary Neville ka bërë thirrje për pastrim total të klubit, më saktësisht të bordeve e pronarëve të cilët kanë qenë të përfshirë në marrëzinë e Superligës Evropiane.

Manchester United i janë bashkuar Tottenhamit, Manchester Cityt, Liverpoolit, Chelseat dhe Arsenalit duke u larguar përfundimisht nga Superliga Evropiane, pas një presioni të pamëshirshëm gjatë 2-3 ditëve të fundit.

Pak para largimit të Manchester United nga Superliga Evropiane, i shumë kritikuari Ed Woodward ka dhënë dorëheqje nga pozita e nënkryetarit ekzekutiv, dhe Gary Neville tash kërkon që rrugën e njejtë ta ndjekin edhe pronarët amerikan.

“Ata e kanë sulmuar çdo fans të klubit në këtë shtet, me atë që ata kanë bërë. Glazers nuk kanë vend më në Manchester” – është shprehur Gary Neville, për Sky Sports.

Vazhdo më shumë