fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

FSK po vazhdon operacionin e kërkimit të qytetarit i cili dyshohet se është hedhur nga ‘Ura e Fshejt’.

Publikuar

Ekipet e Kërkim Shpëtimit në Ujëra të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) gjatë ditës së djeshme kanë filluar me operacionin e kërkimit  për gjetjen e trupit të 50 vjeçarit i cili është parë të hidhet nga “Ura e Fshejt” në Gjakovë. Kërkimet nga njësit e zhytësve të FSK-së së bashku me ekipet e Policisë kanë ndërprerë operacionin dje në orët e mbrëmjes për shkak të kushteve të vështira për kërkim, për të vazhduar sot që në orët e hershme të mëngjesit. Për shkak të ujit të turbullt dhe të rrëmbyeshëm ky operacion paraqet  rrezikshmëri të lartë për personelin e angazhuar.

Pjesëtarët e FSK-së janë të gatshëm dhe të përgatitur profesionalisht për misione të tilla. Ata janë të përkushtuar dhe në mbështetje të plotë të autoriteteve civile deri në gjetjen e personit.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *