fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Flamuri i Kosovës futet në Librin e Guinnessit

Publikuar

Guinness World Records sapo ka aprovuar rekordin për Mozaikun më të Madh Origami – Flamurin e Republikës së Kosovës. Kështu ka bërë të ditur autorja e këtij mozaiku, Arbnora Fejza Idrizi.

Ajo ka thënë së këtë flamur e ka ndërtuar me shumë punë e përkushtim për të festuar ditën e pavarësisë, e ky certifikim është një vulë se puna e mirë shpërblehet në fund ç’do herë.

“1 vit përgatitje, 4 muaj për të krijuar mbi 120,000 fletëpalosje origami, 13 orë punë intenzive me gjithë ekipin për të krijuar Mozaikun më të Madh Origami më Flamurin e Republikës së Kosovës dhe për të vendosur një rekord të ri botëror”, ka shkruar ajo.

Vazhdo më shumë