fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Flamuri gjigant i Kosovës ngritët në Tiranë (Video)

Publikuar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka publikuar një video ku shihet duke u vendosur një flamur gjigant të Republikës së Kosovës, në njërën nga objektet institucionale të Tiranës.

Vendosja e një flamuri të tillë po bëhet për ndër të 13 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Veliaj në Twitter ka shkruar: Ja kshu bohet –Dashni nga Tirana!

Kosova më 17 shkurt feston ditën e pavarësisë së saj nga Serbia

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021