fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Fergusson shuan shpresat e Tottenham: Nuk kanë shanse të fitojnë tituj

Publikuar

Ish-trajneri legjendar i Manchester United, Sir Alex Fergusson ka ‘shuar shpresat’ e tifozëve të Tottenhamit për të fituar titullin kampion gjatë viteve të ardhshme.

Duke folur për SkySport, skocezi që aktualisht është në pension, deklaroi se ‘Spurs’-at nuk do të ketë shanse të fitojnë titullin kampion, duke qenë se Manchester City dhe Liverpooli janë fuqizuar ndjeshëm tashmë.

Lexo edhe:

“Ata kanë fituar titullin më 1961-shin, por nuk kanë shanse t’ia dalin sërish. Liverpool dhe Manchester City janë shumë të fortë. Janë të papërballueshëm edhe për Manchester United, jo më për Tottenham. Nuk kanë shanse të fitojnë sërish titullin”, deklaroi Fergusson.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook