fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Felix në stol, ja si rreshtohet Barça kundër Shaktarit

Publikuar

Barcelona synon të sigurojë matematikisht kualifikimin në “Volksparkstadion” të Hamburgut në ndeshjen e raundit të katërt të fazës së grupeve me Shaktar Donetskun në transfertë.

“Blaugranat” kanë pasur një ecuri pëfekte deri tani me tri fitore në po kaq ndeshje, ndërsa Shaktarit i duhet patjetër fitorja për të pasur shanse për kualifikimin.

Xavi ka bërë disa ndryshime në formacion (ka lënë në stol emra të tillë si Joao Felix apo Kounde), i ndikuar nga fakti që skuadra e tij harxhoi shumë energji në ndeshjen e kampionatit me Real Sociedadin.

Ndeshja tjetër e orës 18:45 është ajo mes Dortmundit dhe Newcastle në “Signal Iduna Park”. Të dyja skuadrat kanë nga katër pikë, por verdhezinjtë kanë avantazhin e ndeshjeve direkte, pasi kanë fituar në transfertë.

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook