fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Exit poll – TV Dukagjini: Prin VV më 47,9%

Publikuar

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompanisë UBO-Consulting këto janë rezultatet që kanë marrë subjektet politike:

Lëvizja Vetëvendosje 47,9%

Partia Demokratike e Kosovës 17,7%

Lidhja Demokratike e Kosovës 14,6%

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 6,6%

Nisma Socialdemokrate 2,7 %dhe

Partitë jo shumicë 10,2%, kurse të tjera 0.3%.

Sipas këtij EXIT POLL-i renditja në Kuvendin e Kosovës do të jetë kështu:

LVV –55 deputet

PDK- 20 deputet

LDK- 17 deputet

AAK-8 deputet dhe

Komunitetet do t’i kenë 20 deputet.

Në këtë EXIT POLL nuk janë përfshirë votat nga diaspora

 

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook