fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Exit poll i Klan Kosovës: LVV fituese e zgjedhjeve më 41.8 %

Publikuar

Exit poll-et e nxjerrin LVV fituese të zgjedhjeve më 41.8 % të votave të fituara, e përcjellë nga PDK 16.5 %, LDK 15.2 % si dhe AAK 7.2 %.

Exit poll-et janë publikuar nga Klan Kosova menjëherë pas orës 19:00 dhe është organizuar nga kompania PIPPO. Exit pol është publikuar  kur edhe zyrtarisht ka përfunduar procesi i votimit në Kosovë.

Vazhdo më shumë