fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ekskluzive: 2.2 ton kokainë sekuestrohen në Kosovë

Siç bëhet me dije ky sekuestrim është bërë në bashkëpunim mes policisës shqiptare, italiane dhe kosovare.

Publikuar

Burime të Topchannel, bëjnë me dije se 2.2 ton kokainë janë sekuestruar në Kosovë, ndërsa ngarkimi kishte ardhur para 15 ditësh Durrës.

Siç bëhet me dije ky sekuestrim është bërë në bashkëpunim mes policisës shqiptare, italiane dhe kosovare.

Kamioni i kuq me targë 01 263 OD ka qenë më banane, siç thonë burimet për gazetaren Anila Hoxha dhe ka qenë në vëzhgim nga policia shqiptare prej 15 ditësh. Sasia e sekuestruar e kokainës kap vlerën e 6 miliard eurove./tipografi/

Vazhdo më shumë