fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

E kryer/ Merkato te Tirana, Dinamo City siguron përforcimin e gjashtë

Publikuar

Klevi Qefalija do të jetë lojtari më i ri i Dinamo Cityt. Mesfushori i Tiranës ka siguruar kalimin te dinamovitët, klub me të cilin do të luajë deri në vitin 2026.

Burime të SuperSport bëjnë me dije se akordi është arritur dhe 20-vjeçari do të firmosë në ditën e shtunë me 18 herë kampionët e Shqipërisë.

Qefalija largohet nga bardheblutë pas aktivizimit në vetëm 7 ndeshje në këtë sezon futbollistik, ku realizoi edhe një gol ndaj Skënderbeut.

Lexo edhe:

Qefalija është një produkt i akademisë bardheblu dhe debutimin me rekordmenët e futbollit shqiptar e bëri në sezonin 2020/21 ndaj Skënderbeut. Kur Tirana drejtohej nga Orges Shehi.

Mesfushori i avancuar ka luajtur gjithsej 43 ndeshje me Tiranën, teksa numëron 1 gol dhe 2 asiste. Ndërkohë që është aktivizuar edhe në Conference League në tri ndeshje me ekipin bardheblu.

Qefalija ishte pjesë e ekipeve zinxhirë të ekipit kombëtar dhe momentalisht është në organikën e Alban Bushit në Shqipërinë U21. Ku numëron 4 ndeshje.

Për mesfushorin e talentuar pati interesim edhe nga Elbasani, por Dinamo City u tregua më i shpejtë dhe konkret në negociata për të përfituar shërbimet e tij.

Klevi Qefalija do të shndërrohet në përforcimin e gjashtë për skuadrën e Dritan Mehmetit. Që më parë ka siguruar emra si Kilian Cuni, Jorgo Meksi, Mory Bamba, Stivian Janku dhe Ardit Tahiri.

Dinamo City renditet në vendin e shtatë në Abissnet Superiore pas javës së 20-të, dhe ka si objektiv mbërritjen në “Final Four”.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook