fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Drejtpërdrejt – Seanca për 100 ditët e Qeverisë

Me kërkesë të të gjitha grupeve parlamentare seanca plenare u ndërpre dje për të vazhduar sot punimet që nga ora 10:00.

Publikuar

Seanca e Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për 100 ditët e para të Qeverisë Kurti 2 është duke vazhduar edhe sot.

Me kërkesë të të gjitha grupeve parlamentare seanca plenare u ndërpre dje për të vazhduar sot punimet që nga ora 10:00.

Opozita ka pasur kritika për mungesën e kryeministrit Albin Kurti dhe ministrave teksa të pranishëm shihen shumë pak deputetë, njofton Klankosova.tv. E pranishme e vetme shihet ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021