fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Dr. Valbon Krasniqi, emërohet drejtor i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës

Publikuar

Bordi drejtues i SHSKUK, ka vendosur që dr. Valbon Krasniqi të jetë drejtor i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës. Këtë e ka konfirmuar vet Krasniqi përmes një shkrimi në Facebook. Krasniqi që 7 muaj ka qënë ushtrues detyre i Drejtorit të Përgjithshëm të ShSKUK

Postim i plotë i Krasniqit

Pas 7 muajsh ushtrimit të detyrës së  Drejtorit të Përgjithshëm të ShSKUK, sot Bordi Drejtues më konfirmoi besimin për të drejtuar institucionin më të lartë shëndetësor në vend.

Koha e pandemisë në të cilën po jetojmë më rritë ndjenjën e përgjegjesisë por edhe motivimin për të vazhduar pa u lodhur me punët e mira.

Një vit më parë kur u konfirmuan rastet e para me COVID-19 besuam fuqishëm se ne bashkarisht do t’ia dalim. Edhe tani, kur po qarkullojnë variante të reja të këtij virusi, e kemi po të njëjtin besim. Me përkushtim maksimal, transparencë, llogaridhënie e punë ekipore do te jemi një shembull i mirë i menaxhimit të pandemisë. Por jo vetëm kaq: spitalet tona do të jenë përherë në shërbim të qytetarëve në nevojë. Do të avansojmë cilësinë e shërbimeve dhe rritjen e besimit të qytetarëve në spitalet tona.

I vetdijshëm për përgjegjësinë dhe sfidën aspak të lehtë në këtë situatë, ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen dhe besimin e dhënë.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook