fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Digjet një lokal në qendër të Prishtinës

“Rreth orës 13:30, zjarri është lokalizuar, nuk raportohet për ndonjë person të lënduar. Janë shkaktuar vetëm dëme materiale”, tha PK-ja, duke shtuar se tashmë janë duke punuar për të zbardhur rrethanat e kësaj ngjarjeje.

Publikuar

Një lokal në qendër të Prishtinës u përfshi të hënën nga flakët.

Lokali që u dogj gjendet mbi platonë e Hotelit Grand, përkatësisht ndërmjet objektit të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe Bankës Qendrore të Kosovës.

Policia e Kosovës konfirmoi për Radion Evropa e Lirë se në ora 13:00 ka pranuar informatë për një zjarr në një lokal në Rrugën Luan Haradinaj.

“Rreth orës 13:30, zjarri është lokalizuar, nuk raportohet për ndonjë person të lënduar. Janë shkaktuar vetëm dëme materiale”, tha PK-ja, duke shtuar se tashmë janë duke punuar për të zbardhur rrethanat e kësaj ngjarjeje.

Ekipi i Radios Evropa e Lirë që gjendet në vendin e ngjarjes, tha se lokali që u përfshi nga flakët ishte i papërfunduar dhe ishte i ndërtuar me dru dhe llamarinë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021