fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Diaspora drejt atdheut

Nga sot Kosova, Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut, nuk janë më në listën me rrezik të lartë të përhapjes së Covid-19, në Zvicër.

Publikuar

Përderisa më heret ishte heq nga kjo listë Shqipëria, tashmë edhe Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi janë hequr nga lista me rrezikshmëri të lartë të përhapjes së virusit, shkruan albinfo.

Kjo është mirëpritur nga diaspora shqiptare, të cilë tash do të vijnë të kalojnë pushimet e tyre në atdhe.

“Paraqitja e testit PCR negativ, të bërë brenda 72 orëve para hyrjes në territorin zviceran mbetet në fuqi”, thuhet në njoftimin e ambasadës së Kosovës në Zvicër./tipografi/

Vazhdo më shumë